Schrijf je in voor onze boekvoorstelling!

Boekvoorstelling Schandalig rijk of ongelijk

We nodigen je uit voor de boekvoorstelling van Schandalig rijk of ongelijk van econoom Jonas Van der Slycken.

Wanneer? 18 februari
Tijdstip? 19.00 uur, inclusief drankje
Waar? Foyer Theaterzaal van Viernulvier in Gent
Prijs? Gratis

Het boek zal ter plekke verkocht worden.

Het programma en het begin uur worden binnenkort hier bekendgemaakt.

Over het boek

Hoe kunnen we ons lot verbeteren? Reis mee van de eerste loterijen in de middeleeuwse Bourgondische Nederlanden tot de hedendaagse miljardenindustrie. De innovatieve volkse fondsen van weleer transformeerden in loterijen met gigantische hoofdprijzen.

The sky is the limit. Maar zijn megaloterijen nog van deze tijd? Astronomische ongelijkheden splijten onze democratie en maatschappij. Een clubje ultrarijken baadt in extreme weelde, terwijl vele anderen moeten krabben om rond te komen.

Schandalig rijk of ongelijk neemt het spanningsveld tussen buitensporige vermogensopbouw en het functioneren van onze democratie onder de loep. Het verbeeldt hoe we rijkelijk en rechtvaardig samen kunnen leven.

 

Over de auteur

Jonas Van der Slycken is schrijver, econoom en gastprofessor aan de Universiteit Gent, waar hij promoveerde met een proefschrift over Europa’s brede welvaart.

Zijn debuut Genoeg voor iedereen zette de economie van het genoeg op de kaart in de Lage Landen. Hij publiceerde onder meer in de Volkskrant en De Standaard.

Jonas bouwt gedreven aan regeneratieve welvaartssystemen om vandaag de toekomstvaardige maatschappij van morgen te smeden.